Beseda u Bigbítu v Tasově startuje už příští pátek

Beseda u Bigbítu v Tasově startuje už příští pátek

Topolový hájek v Tasově blízko Veselí nad Moravou už se chvěje nedočkavostí. Příští pátek tam totiž začne čtyřiadvacátá Beseda u Bigbítu.

Letošní ročník by mohl být chápán jako generálka na oslavu čtvrtstoletí existence festivalu v příštím roce. Pro nás je ale mnohem více, je to snaha o přepsání festivalové mapy u nás. Kombinace mezinárodních hvězd, českých a slovenských stálic, hudebních nadějí, které jsme objevili díky spolupráci s projektem Startér Radia Wave, a opulentního doprovodného programu je ukázkou, jak si jedinečný festival představujeme. O to víc nás těší, že si Beseda pořád udržuje nekomerční charakter,“ říká ředitel festivalu Tomáš Ševčík.

Nejvíce si organizátoři cení hlavně jednoho jména, které na seznamu účinkujících ční – jsou to norští experimentátoři Jaga Jazzist. S neméně kvalitními zážitky jistě budete ale odcházet i z koncertů Shilpy Ray nebo Blondage.

Beseda u Bigbítu se důsledně snaží představit to nejzajímavější také z mladé československé scény. Takže vedle ostřílených kapel (Longital, Květy, Kittchen nebo Please The Trees) můžete vyzkoušet i nepřeberné množství svěžích talentů, třeba Neřvi mi do ucha, Killiekrankie, Gagarin nebo Pandoo. Nejlépe bude, když si pečlivě prohlédnete program. Anebo se nechte inspirovat ještě naším nedávným obsáhlým vhledem do festivalové dramaturgie.

Na festivalu proběhne také soutěž písničkářů. A pod názvem Apollónova návštěva se ukrývají divadelní představení, přednášky a autorská čtení (Radek Fridrich, Jan Delong, Marie Iljašenko aj.).

Beseda u Bigbítu, Tasov u Veselí nad Moravou, 5.–6. 8. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.