Billow vydávají druhotinu Seascape, posílají singl

Billow Billow Vrbaak

Deampopoví Billow vydávají 17. října na slovenském labelu Z Tapes druhé album Seascape. Nyní jej předznamenává singl Meridian. Úvodní skladba celédesky svou mlhavou atmosférou volně navazuje na debutovou desku Maps, nastiňuje ale také energičtější polohu kapely.

„Většinu písniček jsme složili i nahráli během pravidelných výjezdů na chalupu v Bílých Karpatech, Meridian ale pochází ještě z našeho působení v Praze,” říkají Billow, kteří krátce po vydání svého debutu vyměnili velkoměsto za rodné Veselí nad Moravou. „Stejně jako debut jsme si i druhou desku kompletně nahrávali i mixovali sami. I proto má album takový lo-fi zvuk, zároveň nás pořád hodně baví si tím občas stresujícím procesem vzniku projít od začátku do konce. Během nahrávání Seascape jsme se postupně vymanili ztěch šepotavých, v bytech po nocích nahrávaných písniček, které nás provázely v začátcích. Nová deska je hravější a melodičtější.”

Podobným DIY způsobem vznikl i kolážovitý videoklip. Seascape vyjde po dvou letech od debutu Maps.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.