Black Country, New Road a další zahraniční premiéry na Besedě

Black Country, New Road Black Country, New Road foto: Holly Whitaker

Rovnou čtyři esa neboli zahraniční kapely, které v Česku zahrají v premiéře, vytáhla Beseda. Zástupci new weird Britain Black Country, New Road, avantgardní metalisté Neptunian Maximalism, japonský producent Scotch Rolex s ugandskou rapperkou MC Yallah a avantgardní metalisté Wu-Lu. Vesnička s pěti sty obyvateli kousek od Veselí bude mít letos line-up, kteří pořadatelé označují za nekompromisní. Festival proběhne 5. a 6. srpna v Tasově.

„Neptunian Maximalism i již dříve avizované duo Scotch Rolex feat. MC Yallah patřilo pro mě osobně k tomu nejzajímavějšímu z lineupu posledního ročníku utrechtského festivalu Le Guess Who?. Koncerty obou byly pro mě zcela omračující. Těším se na ně stejně jako na výjimečné Black Country, New Road a Wu-Lu, jimž rovněž předchází pověst živelných koncertů,“ říká ředitel festivalu Pavel Uretšlégr. 

Devětadvacátý ročník festivalu slibuje také zavedená domácí jména jako Lenka Dusilová, Amelie Siba, DVA nebo Kittchen, chybět nebudou ani ty nejaktuálnější hudební objevy české a slovenské scény (Vellocet Roll, něco něco, Pacino, 52 Hertz Whale, Tittingur nebo Isama Zing). Své zástupce na festival doveze i Startér Radia Wave.

Beseda, Tasov u Veselí nad Moravou, 5.–6. 8. 22

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.