Bratři Orffové se chlubí singlem a těší se do Brna a Prahy

Bratři Orffové Bratři Orffové

Krnovští folkaři Bratři Orffové pokřtí svůj zbrusu nový singl Srůst, jemuž propůjčila svůj hlas zpěvačka skupiny Photolab Magdalena Šalamounová. Přijedou 10. dubna do brněnského Kabinetu MÚZ a 24. dubna se posléze představí v pražském kině Bio Oko.

Sedmičlenný hudební soubor se začal formovat už v roce 2002, kdy zpočátku skepticky začal uvažovat o vytvoření novodobého folku, v němž by namísto polorozpadlých akustických kytar hrála hlavní housle elektronika. „Po dvě léta usilovně pracovali na prvním albu Bingriwingri, jež bylo v prvotních stádiích poslechnuto a zhodnoceno mimo jiné s Tomášem Dvořákem (Floex), Filipem Míškem (ex-Khoiba) či s literátem Jaroslavem Rudišem. Průlomovým okamžikem bylo v roce 2003 umístění skladby Sova na podzimní chilloutovou kompilaci časopisu Ultramix, které přispělo k úspěšnému koncertování sedmičlenného uskupení,“ připomínají organizátoři koncertu.

Po několikaleté pauze se Bratři Orffové vrací do studia a údajně plodně vyvstává jedna skladba za druhou. Nové album se má jmenovat Šero. A zatím poslední zpráva ze strany skupiny? „Šero se blíží!

Bratry Orffy na cestě doprovodí Martin E. Kyšperský, brněnský rodák a neúnavný všeuměl (Květy).

Vstupenky do Brna jsou k mání za 150-190 korun, do Prahy pak (v omezeném množství) za 100-150 korun.

Bratři Orffové, Brno - Kabinet múz, 10. 4. 13

Bratři Orffové, Praha - Bio Oko, 24. 4. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.