Brněnský festival Echoes podruhé, to jsou Mutanti hledaj východisko, Jimmy Pé a HVOB

HVOB HVOB Lukas Gansterer

Už tento pátek se v Brně odehraje pokračování v létě započatého festivalu Echoes. Flédou pořádaný festival přidal k hlavním hvězdám večera, rakouským HVOB (neboli Her Voice Over Boys), před pár dny dvě další jména – Mutanti hledaj východisko a Jimmy Pé.

„Hudba slovenského Jimmy Pé přirozeně střídá drsné a euforické elektro tracky,” uvádí Fléda k producentovi, který si v létě zahrál mimo jiné na Szigetu a na jehož Soundcloudu si lze poslechnout jeho nové EP Fake Fantasy či remix Odeszy. „Mutanti hledaj východisko zase překvapí svými experimentálními texty na hranici rapu a hravě elektronickým zvukem,” představují pořadatelé českou skupinu, jejíž kořeny lze částečně najít u Vložte kočku a která ani ne před rokem vydala nápaditý debut Můj bůh září do mých temnot – černoch. Hlavní hvězdy večera, HVOB, kteří nedávno vyprodali Prahu, mají následně rozhostit „všechny polohy elektronické hudby, sofistikovanou práci s rytmem a emotivní klávesové výbuchy”.

Poprvé se Echoes konaly v létě na přehradě, a to v tehdy čerstvě otevřeném klubu Ahoy. Představil se mimo jiné tajuplný lišák Slow Magic, jehož pestrobarevný tanec jsme zachytili fotogalerií.

Do dnešní půlnoci je možné soutěžit o dvakrát 2 vstupy na páteční Echoes. 

Echoes: HVOB + Mutanti hledaj východisko + Jimmy Pé, Brno – Fléda, 20. 11. 15

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.