Brněnský Husův sbor v neděli opět rozezní experimentální hudba

Diatribes Diatribes

Kdo ještě vzpomíná na intimní atmosféru koncertu Roberta Aikiho Lowea ve funkcionalistické budově Husova sboru na brněnské Botanické ulici (který se zde odehrál jako součást festivalu Expozice nové hudby 2017), může si minimálně zopakovat poslech nevšedních tónů a hluků v tomto specifickém prostředí.

Brněnský kolektiv AVA neusíná a také v listopadu pořádá menší i větší koncerty od Rumiště až po místo již zmíněné. V Husově sboru se sejdou už v neděli 19. listopadu dva trumpetisté, kteří spojili tento nástroj s elektronikou. Prvním z nich je v Berlíně usazený hudebník a improvizátor Axel Dörner, který se spojí s Petrem Vrbou známým například z Pražského improvizačního orchestru nebo ze seskupení IQ+1, Poisonous Frequencies či Rouilleux. Do třetice jim bude notovat také zvukový umělec Ivan Palacký, zakladatel skupiny Sledě živé sledě, či nejnověji člen formace Pátí na světě.

Od překračování hranic elektroakustické improvizace se večer posune k experimentálnímu pojetí repetic a zkoumání rituality. Pódium ovládne švýcarské duo Diatribes vyrůstající z vlivů jazzu, noisu a musique concréte. Jejich poslední minimalistické album Sistere vydal slovenský label Mappa. Hledání dokonalé repetice a iracionální, kmenový zážitek - to jsou souřadnice k nedělnímu večeru. ~ FB událost

Diatribes + Axel Dörner - Petr Vrba - Ivan Palacký, Brno – Husův sbor, 19. 11. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.