Brno Contemporary Orchestra se dotkne Božského

Brno Contemporary Orchestra se dotkne Božského

Brno Contemporary Orchestra nabídne 14. prosince v rámci druhého koncertu z cyklu B pestrý program a propojí literaturu se současnou vážnou hudbou. Těšit se můžeme na čtyři rozsáhlé skladby, kterým bude vévodit hlavní host večera – významný slovenský houslista Milan Paľa. Jako sólista se představí též recitátor Otakar Blaha.

První toho večera zazní Šest sólových capricií pro housle, dílo „hvězdy“ současné soudobé vážné hudby Salvatora Sciarina. Následovat bude sonáta Osudová dramata člověka z pera Miloslava Kabeláče, která v sobě propojí trubku, bicí, klavír a recitaci úryvků Bible a děl Komenského či Shakespeara.

Vrchol večera organizátoři slibují při koncertu pro housle a orchestr s názvem Unbalanced Instability současného německého skladatele Dietera Ammanna. Závěr pak obstará Amen – pátá symfonie ruské autorky Galiny Ustvolské, inspirovaná textem modlitby Otče náš.

Brno Contemporary Orchestra – Božské...?, Brno – Besední dům, 14. 12. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.