Soudobá hudba, umění a příběhy sedmi hotelů. BCO spolupracuje s TERÉNem

Brno Contemporary Orchestra Brno Contemporary Orchestra foto: Jan Prokopius

Brno Contemporary Orchestra (BCO) se spojili s platformou TERÉN, polem performativního umění, a vydali se tvořit umění do sedmi prázdných brněnských hotelů. Please, Do Not Disturb je název série koncertů, které orchestr promítne od 15. do 21. března v již natočených filmech.

„Skladby současných autorů jsou v nich ilustrovány příběhy skutečných i vymyšlených návštěvníků, jakož i samotnou architekturou a atmosférou hotelů, jejichž pokoje už rok beznadějně zejí prázdnotou. Čeká nás světová premiéra od skladatele a koncertního mistra violoncell v operním orchestru ND Brno Josefa Klíče, tři kompozice napsané nebo aranžované pro BCO, jedna jazzem a jedna rockem šmrncnutá lahůdka z posledního desetiletí a taky koncertantní kompozice z konce šedesátých let minulého století, kterou jsme měli tu čest v Brně premiérovat,” slibuje orchestr soudobé hudby v čele s dirigentem Pavlem Šnajdrem.

Projektu se účastní i známí sólisté: saxofonista Pavel Zlámal, houslista Milan Paľa, barytonista Tomáš Krejčí či zmíněný violoncellista Josef Klíč. Za jeho ideou a produkcí stojí vedle orchestru a tvůrčího týmu TERÉNu dramaturg Viktor Pantůček a filmaři Anna Babjárovová s Martinem Svobodníkem. V sedmi videoklipech se spojí architektura a hudba s aktuálním děním a příběhy. BCO natáčeli například v Paláci Padowetz, prezidentském apartmá hotelu Cosmopolitan (kde se odehrála také loňská online předehra festivalu PopMesse), v hotelech Continental či Barceló Brno Palace.

Pojítkem a nedílnou součástí všech hotelových koncertů je i cyklus audiovizuálních objektů Do Not Disturb multimediálního tvůrce a hotelového hosta Jozefa Cserese, který je zároveň pedagogem, estetikem a zvukovým filosofem, spjatým také s festivalem Expozice nové hudby. Premiéry filmů proběhnou přes YouTube kanál BCO.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.