Brno Contemporary Orchestra Brno Contemporary Orchestra foto: Jan Prokopius

Soudobá hudba, umění a příběhy sedmi hotelů. BCO spolupracuje s TERÉNem

Brno Contemporary Orchestra (BCO) se spojili s platformou TERÉN, polem performativního umění, a vydali se tvořit umění do sedmi prázdných brněnských hotelů. Please, Do Not Disturb je název série koncertů, které orchestr promítne od 15. do 21. března v již natočených filmech.

„Skladby současných autorů jsou v nich ilustrovány příběhy skutečných i vymyšlených návštěvníků, jakož i samotnou architekturou a atmosférou hotelů, jejichž pokoje už rok beznadějně zejí prázdnotou. Čeká nás světová premiéra od skladatele a koncertního mistra violoncell v operním orchestru ND Brno Josefa Klíče, tři kompozice napsané nebo aranžované pro BCO, jedna jazzem a jedna rockem šmrncnutá lahůdka z posledního desetiletí a taky koncertantní kompozice z konce šedesátých let minulého století, kterou jsme měli tu čest v Brně premiérovat,” slibuje orchestr soudobé hudby v čele s dirigentem Pavlem Šnajdrem.

Projektu se účastní i známí sólisté: saxofonista Pavel Zlámal, houslista Milan Paľa, barytonista Tomáš Krejčí či zmíněný violoncellista Josef Klíč. Za jeho ideou a produkcí stojí vedle orchestru a tvůrčího týmu TERÉNu dramaturg Viktor Pantůček a filmaři Anna Babjárovová s Martinem Svobodníkem. V sedmi videoklipech se spojí architektura a hudba s aktuálním děním a příběhy. BCO natáčeli například v Paláci Padowetz, prezidentském apartmá hotelu Cosmopolitan (kde se odehrála také loňská online předehra festivalu PopMesse), v hotelech Continental či Barceló Brno Palace.

Pojítkem a nedílnou součástí všech hotelových koncertů je i cyklus audiovizuálních objektů Do Not Disturb multimediálního tvůrce a hotelového hosta Jozefa Cserese, který je zároveň pedagogem, estetikem a zvukovým filosofem, spjatým také s festivalem Expozice nové hudby. Premiéry filmů proběhnou přes YouTube kanál BCO.

Komentáře

vychází za podpory

EEA and Norway grants
Nadace Český hudební fond
Ministerstvo kultury ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.