Soudobá hudba v jeskyni Výpustek

Jeskyně Výpustek Jeskyně Výpustek foto: Správa jeskyní ČR

Brno Contemporary Orchestra s každým koncertem navštěvuje spolu se svými posluchači a diváky nějaké nevšední, netradiční místo – minimálně pokud jde o hudební představení. Soubor v posledním roce hrál například v pádové zkušebně Leteckého ústavu při brněnské VUT nebo přímo pod modelem mamuta v muzeu Anthropos. Tentokrát zavede účastníky koncertu pár kilometrů za město, konkrétně do jeskyně Výpustek.

Koncert proběhne v neděli 24. dubna jako součást environmentálního projektu v režii Radima Nejedlého koncipovaného u příležitosti Světového dne vody. Vedle hudebního programu orchestru, v němž se posluchači setkají s tvorbou Giacinta Scelsiho, Miroslava Totha, polského jazzového improvizátora a saxofonisty Michala Wrobléwského a litevského skladatele Šarūnase Nakase, zazní také pásmo z textů básníka Radka Štěpánka, průkopníka environmentální poezie, napsaných speciálně pro tuto příležitost. Tothova skladba Predbežny konec bude uvedena tento večer v premiéře.

Celý hudební program lze pojmout výletně-poznávacím způsobem, před koncertem se totiž návštěvníkům nabízí prohlídka jeskyně, na kterou je možné pořídit samostatnou vstupenku. Organizátoři zajišťují také autobus zpět do Brna.

Jeskyně Výpustek je pátou zpřístupněnou jeskyní v Moravském krasu, leží asi 23 km od Brna, u cesty ze Křtin směrem na Adamov.

Lidské pásmo potoků a řek, Brno – Jeskyně Výpustek, 24. 4. 22

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.