Čerstvá jména, vstupné dobrovolné. Glory Hole v Praze pokračuje s Pasekou a Jano Doe

Paseka Paseka

Nová jména na domácí elektronické scéně objevuje koncertní série v Holešovické Šachtě, ta probíhá jednou za dva týdny a také dalšími jmény přilévá do ohně: se svojí fúzí modulárů a přírodního ambientu vystoupí Václav Peloušek, jinak také zakladatel Bastl Instruments. První prázdninová seance Glory Hole se pak odehraje 13. července pod taktovkou Jano Doe a jejích hlukových ataků.

„Paseka je místo, kde byl les ještě předtím, než si ho uzmuli lidi a projekt tohoto jména dělá jemný ambient na vlastnoručně vyrobené dřevěné moduláry a akustické nástroje,” uvádí pořadatelé k Pasece. „V roce 2017 Paseka debutoval albem Songs about Waveforms pro Nona Records.” Lesní hudbu pro digitální dobu je možné poslouchat také na Soundcloudu.

S modulárovými „neckami” pracuje také Katarína, skrytá za jménem Jano Doe, jinak také členka Augiášův sonický chléb či live-codingové komunity Kolektiv. „Míchá digitální zvuky s no-imput vazbením mixpultu a zašuměnými kazetovými smyčkami a kdo má oči, může k tomu ještě koukat na oscilátor,” uvádí k její tvorbě pořadatelé a jako lákadlo posílají taktéž na Soundcloud. „Když se hi-fi a lo-fi potkají a vznikne něco, co je prostě jen divné.”

Série Glory Hole začla v Praze vyvěrat na povrch příslibné hudební zážitky na začátku tohoto dubna. Za projektem stojí mj. hudební publicista Karel Veselý. Série by měla v průběhu léta nadále pokračovat…

Paseka, Praha – Holešovická Šachta, 27. 6. 18
Jano Doe, Praha – Holešovická Šachta, 13. 7. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.