Holešovická Šachta startuje sérii Glory Hole, výkvět alternativy a vstupné dobrovolné

Ima Teva Ima Teva

Provokativně pojmenovaná, aby trochu znervóznila a přitáhla nejen nadšence. Kurátorem večerů s podnázvem Glory Hole v pražské Holešovické Šachtě je publicista Karel Veselý.

„Chceme objevovat nové talenty a zvát neokoukané hudebníky,” nastiňuje kurátor, který je jinak čilý v Radiu Wave anebo časopisu Full Moon. „Glory Hole se to jmenuje, protože nikdo přesně neví, co z toho vyleze.” Koncertní večery jsou na jaro zatím naplánovány čtyři a vstupné na ně je dobrovolné. Po celé jaro a léto budou dvakrát měsíčně hrát zajímavá jména z domácí alternativní scény, experimentální elektronika, lo-fi folk, divný ambient a další výhonky bujného hudebního podzemí.

Jako první vyleze atlantik, tedy avant-rap, jemuž věští pořadatelé zářivou budoucnost. Podobně to vidíme s projektem Ima Teva, která bude následovat a s níž máme profilový článek Czech it. Z ranku crazy elektroniky se máme těšit na Kurisutaru, Oh Hi Bye a Jakuba Adamce. Jednotlivé akce ještě přiblížíme, jakmile se bude jejich výkvět blížit. Holešovická Šachta, prostor pro kulturu, umění a sport, slibuje, že kdo přijde, prohloubí. 

atlantik, Praha – Holešovická Šachta, 20. 4. 18
Kurisutaru + Oh Hi Bye, Praha – Holešovická Šachta, 3. 5. 18
Ima Teva, Praha – Holešovická Šachta, 18. 5. 18
Jakub Adamec, Praha – Holešovická Šachta, 31. 5. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.