Cheap Thrills v Kabinetu Múz: přehlídka bizáru i socka rapu

Cheap Thrills v Kabinetu Múz: přehlídka bizáru i socka rapu

Brno vždycky mělo humor sobě vlastní a že se to dříve nebo později projeví i v dramaturgii některé z nespočtu akcí, co se tu konají, bylo jen otázkou času. Klubová noc, která odstartovala letos na jaře v Kabinetu Múz, to vzala za opačný konec. Retro party kostýmy, kožich, kterým by nepohrdl ani Leoš Mareš, a koncept levné party, jež přitáhne i studenty, co mají hlouběji do kapsy.

Ve druhé sezoně už ale Cheap Thrills vstupují do brněnského hudebního dění jako akce se specifickým zaměřením na výběrově bizarní projekty a umělce. V září se na ní po delší době řídkého vystupování objevili I LOVE 69 POPGEJU, taky vychodňárský písničkář Samčo, démonický punk rožnovského učitele Ctiba či místní enfant terrible Pitcha. Zatím vcelku nepravidelná událost bude pokračovat i v budoucích edicích a rozvíjí se a proměňuje také díky spolupráci s různými myšlenkovými tvůrci jejího konceptu.

Původní vize byla taková, že půjde o dj sety lidí z brněnské a šířeji domácí alternativní scény. Na úplně prvním večírku jsme byli jen čtyři kluci z kapel – v kožichu a třpytkovaných tílkách. Dokonce nás přijeli utnout Empíci, ale stačilo jen přesunout mejdan dál do útrob klubu a party končila v hodině mezi psem a vlkem,“ říká ke zrodu této klubovky jeden z jejích duchovních otců Ivo Lorenc. Aktuální Cheap Thrills už nejsou dva počítače zapojené do mixu, ale live sety všeho, co si k sobě může připnout hashtagy #party #bizzare. „Navíc mě moc baví, že tu akci nedělám sám, ale vždy do organizace zapojím pár sweetheartů z Kabinetu, hlavně Štepána Pařízka a Honzu Čapka, s těmi často konzultuji line-up.

Program nejbližších Cheap Thrills pomáhal dotvořit Johnny Násilník, který představuje nyní své nové tracky formou narychlo oznámených secret koncertů skrytých třeba v lese. „Edúv Syn je pro mě úplné zjevení, na kávě u Philippa Pinela jsem byl třeba dva dny v kuse... Přijde mi, že trap u nás je často jen hutnej kopák a pitch shift na hajtce, ale tohle je úplně jinde, “ dodává Ivo. Už v pátek 18. října v Kabinetu rozjede party trap zmíněný Edúv syn – slovenský projekt Matěje Mysloviče, (Erikajemoja) a Denise Banga, frontmana The Wilderness. Do toho se namotá samotný Násilník se svými lowcost příběhy z ulice, a nakonec vše završí light disco dvojice Hello Marcel – kapela, která zažila svých pár hodin slávy v pět ráno, když na letošní Besedě musela uzemnit nekonečné ovace tím, že zahrála celý svůj set znovu.  

Další termíny a program Cheap Thrills se dozvíme ve správný čas.

Cheap Thrills, Brno – Kabinet Múz, 18. 10. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.