Chief Bromden vydávají debut Slunovrat, oslavují periferii

Chief Bromden Chief Bromden

Sudetsko-slovácká skupina většinu svých písní poskládala na eskapistických soustředěních v Bílých Karpatech a severních Čechách, kde nasála atmosféru strážnických folklorních veselic i sudetského hospodského undergroundu. Slunovrat jazykem chaotického post rocku oslavuje dění na periferii. Debut vychází 8. dubna, loni Chief Bromden vyhráli 1Band2Play.

„Zjistili jsme, že postavy v kápích na obrázku jsou Lucky, které v bílých pláštích dřív na zimní slunovrat chodily po českých a moravských vesnicích,” říká za kapelu Luba k nápadu zarámovat album fotkou výše. „Kontrolovaly třeba, jestli je v domácnostech uklizeno, případně vyhrožovaly, že zlobivým dětem rozpárají břicho. Tahle temná tradice nás zaujala tak moc, že jsme si fotku vypůjčili na obal.”

Aby Chief Bromden vyvážili temnotu, která z fotky sálá, pojmenovali album Slunovrat. Chtějí připomínat, že i tyhle hororové staročeské tradice jsou ve skutečnosti oslavou naděje a radosti. „Byli bychom rádi, aby naše hudba byla jednak chaotická a špinavá, ale zároveň radostná a plná euforie. Z vlastní zkušenosti víme, že v hlavě se uklízí nejlíp pomocí hluku a bordelu,” dodávají.

Chief Bromden hrají v sestavě Lubomír Příkaský – kytara, Tonda Kropáček – bicí, Jaroslav Střihavka – basa, David Tichý – synťáky a jako poslední se přidal Štěpán Pařízek (Ghost of You). Kapela se na scéně pohybuje od roku 2018, nejde ale o žádné nováčky, před Chiefem prošli členové kapelami jako Manon meurt nebo Shadow Area.

Chief Bromden + Shallov + Senor Sanchez, Brno – Kabinet Múz, 14. 4. 20 (odloženo)
Chief Bromden + Shallov, Praha – Café v Lese, 15. 4. 20 (odloženo)

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.