Colours of Ostrava ohlašují Johna Newmana, Trentemøllera a showcase přehlídku

John Newman John Newman

Třináctý ročník festivalu Colours of Ostrava, který proběhne opět v industriálním areálu v Dolních Vítkovicích, už má v line-upu celou řadu jmen - od Roberta Planta, přes Zaz, The National, Bastille, Johna Granta až po MGMT. Nedávno pořadatelé přidali i trochu hudby severu v podobě dánské elektropopové zpěvačky a islandské divy Emilíany Torrini nebo jejího krajana, minimalistického klavíristy Olafúra Arnaldse.

Nově oznámenými hvězdami jsou nyní britský soul-popový zpěvák John Newman, který si nedávno vysloužil dvě nominace na Brit Awards se singlem Love Me Again. Fanoušky elektronické scény jistě potěší jméno dánského producenta a multiinstrumentalisty Trentemøllera a v Ostravě uslyšíme živě také bluesového kytaristu a zpěváka Seasick Stevea a americký funk a soul Charlese Bradleyho.

Festival nyní, když už jsou narýsovány koncerty jednotlivých dní, spouští prodej jednodenních vstupenek. V rámci doprovodného programu se tradičně uskuteční „Festival v ulicích“, který se letos posune na úterý a středu, tedy dva dny před samotné Colours. Organizátoři tak chtějí přilákat návštěvníky festivalu k tomu, aby v Ostravě strávili celý týden. Ve středu 16. července proběhne také showcaseová přehlídka Czech Music Crossroads pro pořadatele, odborníky z hudebního businessu a další zájemce o nové hudební naděje v multižánrovém prostoru Cooltour a v ostravském klubu Marley. Denní program v hale Gong bude věnován debatním panelům, večery koncertům nových kapel z domácí scény otevřeným pro veřejnost. Colours of Ostrava tak navazují na snahy festivalů jako Nouvelle Prague, který měl loni na podzim svou premiéru, nebo Showcase Stage Rock For People.

Čtyřdenní a jednodenní vstupenky jsou k dostání přes e-shop Colours of Ostrava v pobočkách Ostravského informačního centra a nově v síti Eventim. Aktuální cena 1 790 Kč ve formě e-ticketu nebo 1 810 Kč ve fyzické podobě je limitována časově do 31. března. V nabídce je i zvýhodněné rodinné vstupné a VIP vstupenky. Další informace o programu a vstupenkách najdete na webu Colours of Ostrava.

Colours Of Ostrava, Ostrava – areál Dolní Vítkovice, 17. - 20. 7. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.