Březen – na Provoz vlezem!

Březen – na Provoz vlezem! foto: Provoz Ostrava

Klubová sezóna v ostravském Provozu se rozjíždí naplno a rohovou budovu na nábřeží Ostravice rozezní několik blížících se koncertů. Rozhled po, nejen české, alternativní scéně zprostředkují převážně kytarové projekty, ale dojde i na avantgardnější polohy.

Již v sobotu osmnáctého března zahrají Hothouse a Bibione - dvě z punkové energie vycházející kapely. Hothouse, kteří vydali loni debutové EP "Light Was Brighter" na Korobushka Records vystoupí v Ostravě vůbec poprvé. Bibione, tvořena třemi zkušenými hudebnicemi, přiveze ostrý sound se sarkastickými texty a syrovým vokálem.

O týden později vystoupí avantgardní italské jazzovo-dechovkovo-metalové trio Ottone Pesante, spojuje trubku, trombon a bicí a vytváří tak unikátní a experimentální plochy. Na pódiu se k nim připojí Gride, Masáž a Massola, kteří se postarají o neméně eklektický zvuk.

S blížícím se koncem března přichází čas na zasněné shoegaze, o které se postarají Fotbal. Ti dorazí 30. března a pokřtí své nové album. S pomocí rakouského producenta Nichiho Mleboma se zvuk Fotbalu vyvinul a jejich nové album slibuje lahodu pro uši. Na pódiu je doplní pražská kapela Orient, která se od elektronických experimentů posunula ke specifickým indie a prog rockovým atmosférám.

V neposlední řadě se poslední březnový večer na pódiu představí February a Tryo. February na albu "Hyphen War" kombinují disharmonické melodie s jemnějšími polohami. Tryo zase ve své hudbě mísí post-rock, punk a matematiku.

Po zimě, kdy je město stále ještě ospalé, se pomalu ale jistě probouzí Provoz do další sezóny, ve které je rozhodně na co se těšit!

Hothouse + Bibione, Ostrava – Provoz, 18. 3. 23: 
Ottone Pesante + Gride + Masáž  + Massola,  Ostrava – Provoz, 25. 3. 23
Fotbal + Orient, Ostrava – Provoz, 30.3. 23
February + Tryo,  Ostrava – Provoz, 31. 3. 23

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.