Creepy Teepee nabývá na síle, představí se Le1f i Kap Bambino

V malebném prostředí Kutné Hory se i letos budou rozlamovat perlorodky. V půlce července snůšku světových jmen uvítá šestý ročník festivalu Creepy Teepee, který se odehraje v tradičním prostředí areálu bývalé pivnice. Mezi hlavní, již blyštící se hvězdy patří dříve ohlášená Julia Holter, přibyli Le1f anebo Kap Bambino. Seznam má přitom ještě nabýt na délce.

Na prvním místě stojí nekonvenční hip hop bývalého baleťáka, který si říká Le1f a recenze kousajících épéček na Pitchforku nejdou pod sedm. Rozpalující hip hop prostý sebechvály a samohany, který raději zaříkává a strká roztleskávačky do kapsy. Podobně se bude dít na pódiu i během vystoupení bizarního rapera a esoterika, který si říká TOMM¥ €A$H (a dostojí pojmenovaní festivalu, 18+). S tancováním a potencialitou výbušnosti je to vůbec slibné – Kap Bambino se popisují slovy „pronikavé rytmy, opojné riffy a texty dyslektiků, kteří se brání klasifikaci“, že je to možná pop a někdy melancholie, avšak vždycky agresivní orgie, to se už mnozí přesvědčili i živě, když zpěvačka (jinak modelka) zapomene na líčidla.

Přestrojení obroditelé indie popu Real Estate přijedou jako Ducktails, tedy levoboček Matta Mondanilea, jenž ovládá kytaru jako liány a zpěv se s ním houpe jako na vlnách. Vydavatelství Not Not Fun má původem s Ducktails svázané i debutantka Sapphire Slows, kterou jsme podsouvali jako náš tajný tip. A třeba Actually si u nás odbudou evropskou premiéru, což o pořadatelském týmu napovídá mnohé.

Lístky na festival jsou v současnosti k mání za 1100 Kč, přitom cena se bude zvyšovat nejpozději 10. července (v případě vyprodání dané várky už dříve). Pořídit už můžete i jednodenní pasy. Také tento rok bude k dispozici nocleh v místním gymnáziu.

Creepy Teepee, Kutná Hora – Areál bývalé pivnice, 11.–13. 7. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.