Foto: A Day of Sound, Kutná Hora – GASK, 17. 9. 21

Marta de Pascalis, A Day of Sound Marta de Pascalis, A Day of Sound foto: Libor Galia

V Galerii Středočeského kraje (GASK) proběhl třetí ročník festivalu A Day of Sound, jehož dramaturgii připravil Pavel Klusák. Během dne se hrálo jak uvnitř galerie, v jejím podkroví a v lékárně, tak v přiléhající zahradě barokní jezuitské koleje. 

Experimentální a nezávislou hudbu v Kutné Hoře představili BJ Nilsen (Touch, Editions Mego), Julia Reidy (Editions Mego) anebo Mara de Pascalis (alumni SHAPE platform). Skladbu Alvina Luciera I Am Sitting In A Room adaptoval Fero Király a Eva Vozárová. Pátí na světě představili nové album s Lucií Páchovou. Milan Guštar uvedl zvukovou instalaci Lorenzova mucholapka, která v GASKU setrvá déle. Kromě hudby došlo také na přednášku Co nám odhalují zvukové krajiny Tomáše Šenkyříka. Jednodenní festival věnovaný zvuku završili křehce odzbrojujícím vystoupením Irena a Vojtěch Havlovi.

A Day of Sound
, Kutná Hora – GASK, 17. 9. 21

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.