Czech Music Crossroads překračují hranice států i žánrů. Showcase a konference pošesté v Ostravě

Czech Music Crossroads překračují hranice států i žánrů. Showcase a konference pošesté v Ostravě Czech Music Crossroads 2018

Unikátní industriální prostory Dolu Hlubina v Ostravě rozezní přednášky, panelové diskuze, workshopy, osobní doporučení a mentorská setkání hudebníků a hudebních profesionálů z celého světa. Šestý ročník showcase festivalu a konference Czech Music Crossroads představí ve dnech 15.–16. července čtrnáct hudebních projektů.

Odvážní účastníci si mohou nechat naživo zhodnotit svou tvorbu v rámci Listening Session mezinárodní porotou. V Ostravě se představí Bára Zmeková, Braagas, Korjen, založený zpěvačkami z Bosny, Polska a Slovenska, a česko-ruský Ochepovsky Project. Partneři festivalu vyslali za Slovenskou republiku AMC trio & Ľudová hudba Stana Baláža propojující jazz a slovenský folklor, houslistku Miriam Kaiser se svým Triem a z židovské tradice čerpající Mojše Band. Z Polska přijíždí Kapela Fedaków s tradiční slezskou hudbou, sbor Kuczeryki a dynamické ztvárnění venkovské taneční hudby WoWakin. Maďarsko představí Bajkó Zenekar, mladá čtveřice s hudbou karpatské kotliny, vokální skupina zpěvaček Dalinda, souhru citery, tamburíny a kobzy předvede Pengetős Trió.

Czech Music Crossroads se letos zaměří také na sousední Rakousko reprezentované akordeonovým duem Dinovski–Schubert. Akce se účastní zástupci českých a zahraničních festivalů, klubů a kulturních center, významných médií či bookingových agentur. Podrobnosti k showcase a konferenci nabízí stránky festivalu, který vzniká pod záštitou Colours of Ostrava, jemuž předchází.

Czech Music Crossroads 2019, Ostrava – Důl Hlubina, 15.–16. 7. 19
Colours of Ostrava 2019, Ostrava – Dolní oblast Vítkovice, 17.–20. 7. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.