Ostrava Kamera Oko 2019, to je film, vzdělání a hudba

Shazzula Shazzula

Jedenáctý ročník Mezinárodního filmového festivalu Ostrava Kamera Oko se letos uskuteční ve dnech 23. až 29. září. Festival začne slavnostním zahájením v sálu Gong v Dolní oblasti Vítkovic a v jeho rámci bude promítán soutěžní snímek La Gomera (2019) rumunského režiséra Cornelia Porumboiu.

Tradiční festivalová místa: Kino Cineport, Minikino, Svět techniky či Galerie PLATO budou dále doplněna o Kostel sv. Václava v Opavě, kde se odehraje audiovizuální večer STORY.

Těšit se můžeme na celovečerní soutěžní snímky, soutěž krátkometrážních snímků, polské a slovenské filmy, workshopy, prezentace evropských filmových škol a kurátorské výběry, které představí publiku odlišné přístupy pojetí filmu a pohyblivého obrazu, o které se postarali Monika Omerzu Mindriaková, Martin Mazanec, Martin Kohout.

Zvláštní postavení zaujímají dva projekční bloky kurátorované hudebním publicistou a dramaturgem Viktorem Palákem. Za vybranými filmy stojí belgická filmařka a hudebnice Shazzula, která se shlíží v black metalu a to se odráží i ve vybraných filmech. Její starší snímek Black Mass Rising (2011) byl v Česku uveden v experimentální sekci MFF Karlovy Vary. Shazzula se projekcí osobně zúčastní a zasedne také v porotě krátkometrážní soutěže. Na svých aktuálních projektech úzce spolupracuje s matematikem a spisovatelem Danielem Dujeuxem a hudebním producentem Déhà. V Ostravě uvede filmy The Essor, Rhizom a také dva díly z cyklu Visions Partielles de l'Enfer.

Kompletní program naleznete na webových stránkách festivalu.

Ostrava Kamera Oko, Ostrava – různá místa, 24.–29. 9. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.