Deset let, deset koncertů. Audiovizuální festival Spectaculare slaví

Spectaculare, 2022 Spectaculare, 2022 foto: Libor Galia

Spectaculare výroční ročník zasvětí pečlivému výběru toho nejzajímavějšího z domácí i světové alternativní scény. Audiovizuální festival kurátorovaný Josefem Sedloňem představí deset koncertů od ambientu, přes moderní klasickou hudbu, live elektroniku s přesahy do experimentu až po epická velkoformátová vizuální představení.

Jako headlinery označují pořadatelé Maxe Coopera, Pantha Du Prince či Murcofa. Součástí rozsáhlého programu budou nejen koncerty v klubech a na netradičních místech, ale i řada workshopů s umělci, filmová promítání, výstava nebo audiovizuální divadelní premiéra ve spolupráci se Spitfire Company. 

„Našim cílem je nabídnou návštěvníkům komplexní audiovizuální zážitek, který jim ve spojení s hudbou otevírá nový multidimenzionální prožitek. Věřím, že hudba člověka vnitřně rozvíjí, podporuje jeho duševní rozvoj,” avizuje Sedloň. „Na festivalu se ukáží jak umělci, kteří se během deseti let na festivalu objevili, např. Mathias Grassow, Carlos Cipa či Max Cooper, ale také nová jména jako legendární francouzská producentka Chloé v doprovodu skvělé bulharské marimbistky, což je můj tajný tip.”

Festival zahájí 10. března v 
kostela U Salvátora koncertem Murcofa. Postupně nabídne Jamese Heathera, Dobrawu Czocher, Roberta Socha, Michaela Le Goffa, Irenu a Vojtěcha Havlovi či Mathiase Grassowa. Spectaculare bude slavit deset let existence až do půli dubna. Jedno eso má festival ještě v rukávu, dodávají pořadatelé.

Celý a úplný program nabízí stránky festivalu.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.