Dinosaur Jr. se vrací, zahrají již za týden v Lucerně

Dinosaur Jr. Dinosaur Jr.

Po třech letech potřetí. „J, Lou a Murph. Jasně – Dinosaur Jr.!” uvádí pompézně pořadatelé příští návštěvy legendy nezávislého rocku. „Žádná dávná fosilie, ale stále živá kapela, která má před sebou vydání čtvrtého alba od návratu v původní sestavě v roce 2005,” dodávají ke skupině, která svými kořeny šahá až k roku 1984, do státu Massachusetts, USA.

Po boku Sonic Youth nebo Mudhoney se přitom Dinosaur Jr. se řadí k pionýrům kytarové nezávislé hudby. „Zvuk, kterým Dinosaur Jr. v následujících letech změnili tvář kytarové hudby, vycházel přesně z těchto protipólů: kapela produkovala hlavně na koncertech nemilosrdný sonický atak, do kterého ale J. Mascis vplétal nádherné melodické linky kytary a – pokud měl zrovna dobrý den – i zpěvu,” uvádí z Prahy, kam se skupina podívala naposledy roku 2013. Znovuvzkříšení v roce 2005 přineslo několik hity nabitých alb, ať už je to toho roku vydaná Beyond, nebo později vdané Farm a I Bet On Sky.

Dinosaur Jr. v Lucerna Music Baru uvede slezské trio Laundered Syrup.

Dinosaur Jr. + Laundered Syrup, Praha – Lucerna Music Bar, 8. 6. 16

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.