Disco jako vědní obor. Ventolin představuje singl z nové desky

Ventolin Ventolin Václav Mach

Elektronický endemit Ventolin se 15. září vrací s novou deskou Vitajte. Předznamenává ji první singl Disco Science, jehož videoklip s rurální a příjemně bizarní estetikou mají na svědomí Petr Marek z Midi Lidi a Johana Novotná aka Johuš Matuš.

Disco Science je písnička o nás všech, kdo se moříme doma s hudbou a doufáme, že ji pak někomu pustíme a bude to super. Všichni jsme vlastně hrozní vědci. Dumáme, počítáme, měříme frekvence, studujeme internetová fóra, jaké si koupit reprobedny, kabely, krabičky a děláme prostě Disco Science, říká Ventolin.

Po instrumentální kolaboraci s polskými matadory RSS B0YS se přitom navrací ke zpívanému slovu. „Chtěl jsem udělat písničkové album. Začal jsem ho připravovat v lednu 2017 z hudebního materiálu, který jsem průběžně sbíral několik let,“ poodhaluje. „Deska má dvě strany, kde první strana je denní a tématem je křehký život nedokonalého já, a druhá strana je noční a tématem je svět, který já obklopuje a děsí,“ dodává.

Album, na kterém se vedle elektronických, acidových a analogových elementů objeví i živé kytary a bicí, lze předobjednávat na Bandcampu.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.