Droneová cesta do středu mysli. Nové album Stanislava Abraháma

Droneová cesta do středu mysli. Nové album Stanislava Abraháma

Všestranný umělec Stanislav Abrahám (věnovali jsme mu také nedávný Echolokátor ohledně posledního alba Forces) vydal novou desku, kterou pojmenoval velmi minimalistickým způsobem: Three Drones. A názvu celá nahrávka skutečně odpovídá, jedná se o meditativní hudebně-zvukovou cestu mezi umělcem a posluchačem skrze jediný nástroj – modulární syntezátor. K tvorbě využil systém, který sestavil při hledání různých způsobů zacházení s alikvotními tóny pomocí elektronických hudebních nástrojů.

„Dostal jsem se do bodu, ve kterém jsem si uvědomil, že hudba je dávná a posvátná technika práce s vědomím,“ zmiňuje Abrahám v rozhovoru pro HisVoice i v anotaci k novému počinu.  

Three Drones je také výzkumem možností koncentrované hudby, která může mít potenciál léčivého prostředku. Neměnné drony se jen velmi nenápadně proměňují a směřují stále hlouběji během výpravy do vlastního vědomí. Album vydal pražský label Blue Lizard, který se zaměřuje na ambientní hudbu a její přesahy do jiných žánrů.  

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.