Druhou polovinu sezóny začne v lednu Kabinet Múz s Deaths a Schwarzprior

V časech bilancování za uběhlým kalendářním rokem, vytahuje brněnský Kabinet Múz raději další kandidáty na vystoupení sezóny. Poté, co Itch My Hahaha zdárně oslavili deset let s Shabazz Palaces, oznámili pro duben návrat Wovenhand a příjezd Dessa, něžné tváře ženského rapu.

Sezóna se ale překlene už v lednu, na jehož konci čekají brněnské hudební nadšence letošní debutanti Schwarzprior a obrodivší Deaths. Zatímco Deaths se schovali v Berlíně, odkud jen tak nevyjedou a půjde tím způsobem o ojedinělou událost, na debut se napjatě vyhlíží a skupina okolo Igora Brusa zatím jen načrtává, audiovizuálně ohromuje, Schwarzprior přijedou v rámci propagace nedávno vydané IDDQD. Tou ostravští dekadenti zaplevili veškeré kanály, Bandzone počínaje, Ulož.to konče.

V seriálu Czech It o jejich tvorbě Tomáš Franta vypráví následovně: „Dekadentní industriální elektropunk umazaný ostravským mourem, špínou a pokřivenými deviacemi mezilidských vztahů zrcadlí dětské hudební závislosti všech tří členů (…) se svou temnou elektronikou a poetikou ošklivosti podkopávájí konformitu a ironií a nelibozvučnou cyničností přezírají normy.

Oběma skupinám je obstarán zajímavý předvoj. V případě Deaths půjde o spřízněné pražské Mayen a Murder Bear Doug, v případě Schwarzprior o ostravské At Bona Fide.

Deaths + Mayen + Murder Bear Doug, Brno - Kabinet Múz, 22. 1. 15

Schwarzprior + At Bona Fide, Brno - Kabinet Múz, 24. 1. 15  

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.