Dušičky v Bajkazylu. Na tripu s Middlemist Red a divočinou Sinks

Dušičky v Bajkazylu. Na tripu s Middlemist Red a divočinou Sinks

Poslední říjnový den vzpomínáme na zemřelé a můžeme klidně rozjímat nebo vyrazit na některou z halloweenských parties. Bajkazyl nabízí alternativu k obojímu. Z rakouského minitour si do Brna odskočí Middlemist Red, vůdčí jméno maďarského psychedelického rocku a zakladatelé festivalu Vanishing Point. Předskakovat jim budou domácí post-rockoví Sinks. Večer vhodný k pohlcení sebe sama v husté atmosféře opakujících se riffů i v interních myšlenkách nebo k odevzdání vlastního těla zvukům netečných kytar a zastřených vokálů.

Middlemist Red jsou často opakovaným jménem ve spojitosti s alternativní scénou Budapeště, která, ačkoli proslulá svým špinavým undergroundem, tolik úspěšných jmen mimo mainstream nenabízí. V jejich hudbě jsou slyšet vlivy kapel, které už dávno opustily nálepku indie, jako Kasabian nebo Black Keys, pořád se ale drží i neučesaného zvuku psychedelie. Letos slavili úspěch, když si zahráli jako součást maďarského výběru na Vienna Waves a za rok snad přijdou také s očekávaným novým albem.

V Bajkazylu je doprovodí Brnu důvěrně známí Sinks. Trojice s ponurým zvukem, depresivními vokály a punkovou dravostí má za sebou čerstvé vydání zářijového alba JUNE a nad to ještě videoklip ke skladbě Monday. Nová deska slibuje nepořádek, špínu a hromadu energie.

Middlemist Red + Sinks, Brno – Bajkazyl, 31. 10. 19

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.