DVA vydávají Nipomo, poslechněte si celé album, zhlédněte nový videoklip

DVA, foto Tereza Bartůňková DVAfoto: Tereza Bartůňková

Hradecké duo DVA, mistři hravého dadaistického electro-folku, vysílá do světa očekávanou třetí desku. Ta, jak známo, nese název Nipomo a vedle evropských a českých luhů a hájů vychází také za oceánem, kde jsou DVA po veleúspěšném soundtracku ke hře Botanicula notně skloňovaní (ačkoliv název kapely samotné je slovem nesklonným).

Deska, která převzala název po malém kalifornském městečku a která se nechala inspirovat putováním DVA po obou amerických pobřežích, opět přináší vlastní, fantaskní svět, kde veselí nebere konce. „Na desce je zašifrovaná zpráva mimozemšťanů, kteří přistáli v talíři za městem Nipomo a odtud pak maskovaní za turisty cestují po celé Zemi a sbírají informace,“ přibližují DVA a dodávají: „Nipomo je veselá a letní deska, na které se čirá radost trochu vymkla kontrole. Dali jsme jí proto podtitulek Hœw te survik Winter (Jak přežít zimu).“

Album Nipomo si můžete poslechnout a v libovolném formátu koupit na bandcampu kapely, po klipu k prvnímu singlu Mulatu se můžete podívat navíc také na druhý videoklip, nahrávku doprovázející. Tentokráte dostala vizuální kabát píseň Vespering.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.