DVA vydali nový herní soundtrack a vrací se na pódia

DVA DVA foto: Teres Bartůňková

Osobité duo DVA mohli posluchači po dlouhé době slyšet, jak otvírá premiérový ročník festivalu Pop Messe. Se soundtrackem k hororové novince herního studia Amanita Design, Happy Game, ale ohlašují návrat na pódia a rovnou i novou desku. Jan Kratochvíl a Barbora Ungerová se po albu Nipomo v roce 2014 stáhli z koncertních stagí do prostředí videoher a divadla na dlouhých osm let. S Amanitou dvojice spolupracovala už dříve na počítačové hře Botanicula a dětské hříčce Chuchel.

Soundtrack provádí posluchače temnými zákoutími nočních běsů. Hlavní postava prochází světy, které odrážejí hluboko zakořeněná traumata. „Základní myšlenkou bylo vytvořit specifický zvukový svět nočních můr. Něco jako, když spím, z reálného světa slyším mixér a ve snu mi zní jako basové hučení, ze kterého se občas vynoří nějaká melodie, protože v reálném světě do zvuku mixéru začnou zrovna odbíjet hodiny a kolemjdoucí pod oknem si pobrukuje Enjoy the Silence,“ popisuje Jan Kratochvíl za kapelu.

K čerstvému singlu Let’s Play z nového soundtracku vznikl i videoklip, na nějž už navázala rychle vznikající fanouškovská komunita ve formě různých tutoriálů a lidové tvorby na YouTube. Autorem videa je animátor hry a výtvarník Jaromír Plachý, který stál i za zrodem klipu ke nejznámější skladbě projektu Núnovo tango (Fonók, 2008). 

Spojnice mezi novým a starým maluje polovička DVou, Barbora Ungerová, také směrem k jejich nadcházející desce: „Zatímco poslední album Nipomo by se dalo popsat jako kruh cestování kolem světa, tak symbolem pro novou desku bude čtverec stěn domova. V současnosti na něm pracujeme a kam až se dá z domu dojít, teprve uvidíme. Nekonečno je čtverec bez rohů, říká staré čínské přísloví.“ Přesné datum vydání alba zatím není stanoveno, už teď ale DVA slibují, že v roce 2022 bude dost příležitostí vidět je naživo doma i v zahraničí.

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.