Elektronická nálož na Colours of Ostrava, Hopkins, HVOB, GusGus anebo Molécule

Molécule Molécule

Colours of Ostrava se opět může chlubit svou multižánrovostí, jelikož již nyní je z programu jasné, že nebude nouze jak o písničkáře, popové hvězdy, rockové a indie ikony, tak o vybranou současnou světovou elektroniku, která bude velkým a záživným čtyřdenním zážitkem pro všechny příznivce tohoto žánru. 

Do industriálního areálu Vítkovic zavítá Jon Hopkins, eklektický elektronik nominovaný na prestižní Mercury Prize. Hopkins je ve své tvorbě intimní, avšak v živém provedení dokáže být úderný a dramatický. Melancholie se prolíná s živelnou energií. Očekává se vystoupení na pomezí taneční party a zamyšlené seance.

Po třech letech se na Colours vrátí také rakouské duo HVOB. Proměnlivé kompozice Paula Wallnera, které se pohybují někde mezi IDM, technem a jakýmsi nenápadným elektrem, doplňují snové vokály Anny Müller. Intimní dialog, do kterého zvou, a v němž se cítíš pohodlně, když tvé tělo reaguje, jak si hudba HVOB žádá. Zranitelnost je zde, ale jen když nahlédneš pod zavřený víčka. Občas je hudba i věda. Své by o tom mohl vyprávět Roman Delahaye alias Molécule. Pařížský DJ, producent a v první řadě dobrodruh na letošních Colours představí další ze svých přírodních soundtracků, který tentokrát nahrál při –22.7° C v jedné odlehlé vesnici v Grónsku. Jeho set je jedna velká reflexe výpravy do mrazivé přírody. Mrazit vás každopádně bude u dvou velkých elektronických jmen, která se v Ostravě v létě také objeví.

Paul Kalkbrenner – jméno v Německu hodně skloňované od roku 2008. Do kin přišel „berlínský Trainspotting” – snímek Berlin Calling, týkající se života člověka, v němž se doplňuje tvorba (hudby) s osobními pocity a drogami. Paul Kalkbrenner si zahrál hlavní roli a zároveň složil nezapomenutelný soundtrack k tomuto snímku. Přivítejte berlínské techno.

Další legendou elektronické hudby, která se na Colours představí, jsou islandští GusGus. Kapela vznikla roku 1995 jako projekt nadaných herců, filmařů, fotografů a hudebníků. Už po dvou letech při vydání alba Polydistortion si vydobyli cejch celosvětové hvězdy. Během dvaceti let si prošli snad každým žánrem elektronické hudby; od house, přes trip-hop, synth-pop, trance až po techno, přičemž do každého stylu otiskli svůj nezaměnitelný rukopis. Dnes kapelu tvoří její zakládající členové Biggi Veira, ten tvoří čarovné elektronické kompozice, a Daníel Ágúst s nezaměnitelným pěveckým projevem.

Colours of Ostrava 2018, Ostrava – Dolní oblast Vítkovice, 18.–21.7. 18

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.