Erik Truffaz, Poppy Ackroyd, Carlos Cipa, Longital a další. Jazz Tibet Club nedá v říjnu vydechnout

Poppy Ackroyd Poppy Ackroyd Libor Galia

Klubová sezóna v Olomouci nabere s říjnem závratných otáček. Jazz Tibet Club si totiž na první ryze podzimní měsíc pozval hned několik třaskavých jmen, které vás provedou různými polohami jazzového experimentu, klasiky a písničkářství.

Francouzský trumpetista Erik Truffaz, který se svým kvartetem do Olomouce zavítá 14. října, zřejmě nepotřebuje velkého uvedení. Jedna z nejvýznamnějších postav světové jazzové moderny, vizionář, který jazz koupe v downtempovém a chillwaveovém zasněném ambientu a protkává s hip hopem, world music a nasamplovanou elektronikou, bude zkraje příštího roku vydávat novou desku, a tak lze očekávat, že Jazz Tibet si užije i vážených živých premiér.

Večer o týden později, 21. října, bude patřit významnému nezávislému německému labelu Denovali Records. Ten totiž ze své početné stáje interesantních moderních skladatelů vyšle na obhlídku hanácké metropole Angličanku Poppy Ackroyd a německého klavíristu Carlose Cipu. Prvně jmenovaná, taktéž členka Hidden Orchestra, se ve své sólové tvorbě věnuje podmanivému kolážování, v němž přes sebe loopováním překrývá a mezi sebou prolíná klavírní a houslové střípky, a vytváří tak ojedinělou podobu současného neoklasického experimentu. Cipa, pulsující talent nejmladší skladatelské školy, pak strhává podmanivými klavírními kompozicemi s příměsí kradmé elektroniky.

Nemůžete-li se nabažit, tak vězte, že to není stále vše. Den před Truffazem zahraje ukrajinská Zapaska, den před dvoučlenným showcase Denovali Records se představíOtto Hejnic Trio, čeští zástupci, vzdávající hold odkazu tradičního instrumentálního jazzu, ve čtvrtek 29. října pak silný měsíc zakončí slovenští Longital, toho času ve vrcholné tvůrčí i koncertní formě.

Jazz Tibet Club, Olomouc – program|říjen: 

13/10 Zapaska + Acoustic Fields

14/10 Erik Truffaz Quartet

20/10 Otto Hejnic Trio

21/10 Poppy Ackroyd + Carlos Cipa

29/10 Longital

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.