European Festival Awards ocenily srbský EXIT Festival, Berlin Festival a Melt!

European Festival Awards 2013 European Festival Awards 2013

Páté vyhlášení cen za nejlepší evropské festivaly proběhlo 15. ledna v nizozemském Groningenu v rámci zahajovacího dne showcaseové hudební přehlídky Eurosonic Noorderslag. Nejvíce ocenění posbíralo Německo, Metal Hammer Festival zvítězil v kategorii nejlepšího indoorového festivalu, Melt! Festival v kategorii středně velkého festivalu a Berlin Festival obdržel cenu za nejlepší line-up. Také ocenění za promotéra roku a celoživotní úspěch putovala do Německa.

V kategorii nejlepší velký festival uspěl srbský EXIT Festival, který také v tomto roce oslaví své už patnáctileté výročí. „Zelenou cenu“ The Green Operations Award získal švédský festival Way Out West. Ve stejné kategorii byl nominovaný i festival Rock For People, který se tentokrát jako jediný z českých i slovenských zástupců dostal do užších nominací, kam festivaly postupují na základě hlasování veřejnosti. Slovenská Pohoda pronikla do Top 10 středně velkých festivalů již třikrát, ale v roce 2013 se jí to nepodařilo.  

V kategoriích nejoblíbenější headliner zabodovali Arctic Monkeys, mezi nováčky uspěli Imagine Dragons a festivalovou hymnou se stala píseň Get Lucky od Daft Punk a Pharrella Williamse.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.