Express směr umění. Multikulti ExpART míří na Flédu

Metronome Blues Metronome Blues Libor Galia

Umění se nezastavilo v dobách Picassa či Moneta, i když si to mnozí myslí. Pulzující vlna kreativity je všude kolem nás, stačí se jen chytit. Konzervativní Česko se ze své šedi bude snažit vytrhnout ExpART fest, který se uskuteční koncem měsíce v brněnské Flédě.

Díla zahraničních umělců – hudba, fotografie, projekce či divadlo – budou po dobu dvou dní vyplňovat prostory oblíbeného klubu. Spolu s nimi i nabídky kreativních workshopů. Z řad hudebníků si nenechte ujít temný hypnotický noise Metronome Blues, společný projekt novozélandského Rhysse Braddocka, Honzy Čapka a Lukáše Baumana, šansonový kvartet Šarivary, hravé a až překvapivě mladé The Unicorns a další.

Až vás hudba omrzí, můžete zajít například na promítání celovečerního dokumentu CZizincii, natočeného filmaři Antóniem Pedrem Nobrem a Emanuelem Ruggiero Kinovisionem. Snímek divákům přiblíží migraci na území Česka po roce 1968 až do současných dní.

Dvoudenní svátek umění má za cíl přiblížit našincům zahraniční kulturu a zvyky prostřednictvím umělců ze zahraničí, kteří však dlouhodobě žijí v Česku.

Festival ExpART, Brno – Fléda, 28.–29. 10. 16

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.