Festival, kde poznáš souseda. Nárožíčko na den oživí kus zapomenutého žižkovského rohu

Kittchen Kittchen Libor Galia

Znáte nároží ulic Kubelíkova a Ševčíkova na pražském Žižkově? Místo hned před budovou Nemocnice na Žižkově? Že ne? Ono možná není divu, je to totiž místo, které se ne tak úplně může pochlubit oku lahodícím prostředím. To se rozhodla změnit aktivita Žižkovský spolek, která „alespoň na jedno odpoledne oživí tento opomenutý a zanedbaný veřejný prostor, a ukáže jeho hodnotu skrze happening, jehož součástí bude veřejná debata o potenciálu místa, mezigenerační workshopy, živé kapely a DJs.“

Jednodenní festival Nárožíčko, který bude chtít mimo jiné utužit a spojit sousedskou komunitu žijící v blízkém i vzdálenějším okolí tohoto žižkovského rohu, nabídne pestrý program plný (společenských) her, charitativních aktivit, workshopů pro nejmenší i největší, nejmladší i nejstarší. Součástí přitom bude i hudební vložka, kterou akce vyvrcholí. Těšit se můžeme na maskovaného post-apokalyptického prokletého romantika Kittchena a rockery Goon Squad, kteří nezapřou inspiraci Davidem Bowiem. Přidejte si k tomu dobré jídlo a pití místních žižkovských podniků a možná vám to zavdá důvod přijít, i když zrovna nejste žižkovští rodáci. 

Nárožíčko – sousedský festival, Žižkov – nároží Kubelíkova–Ševčíkova, 10. 5. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.