Film o českém špionovi Köcherovi jde do kin, o hudbu se postarali WWW

WWW WWW

Celovečerní dokument Jakuba Wagnera o nejznámějším československém špionovi slibuje téměř thrillerovou atmosféru. Snímek s názvem Rino – Příběh špiona jde do kin 29. září. O hudební doprovod se postaral Ondřej Anděra a Milesa Anděra Zrnić, tedy ve zkratce WWW.

[Karel] Köcher je známý jako jediný špion bývalého východního bloku, jemuž se podařilo úspěšně proniknout do americké CIA a vynášet odtud pro československou rozvědku a KGB informace,” uvádí webové stránky dokumentu, za nimž stojí absolvent FAMU a tvůrce filmů jako Váňa či Rodinné záležitosti. Nový snímek by měl sledovat příběh toho, jak byl Köcher se svou ženou vysazen v USA a prožil s ní zde bezmála dvacet let, načež byl roku 1984 zatčen a po ročním věznění byl vyměněn na takzvaném Mostě špionů v Berlíně. Na Rinu se mimo jiné podílel Vladimír Ševela, autor knihy Český krtek v CIA.

Beyond the Sea, titulní skladba soundtracku, je podkresem upoutávky na dokument níže. Mrazivě křehký, WWW vlastní industriální lomoz provází znepokojivě konejšivý zpěv. Jde samosebou o svébytnou interpretaci skladby Somewhere Beyond The Sea Franka Sinatry. „Užijte si hudbu a film,” uzavírá Anděra a nám naskakuje husí kůže.

Nejde přitom o první cover z dílny WWW, nedávno se Anděra zúčastnil remixování skladby z nového alba Jeana Michela Jarreho. 

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.