Floex vydává obsáhlý soundtrack ke hře Samorost 3

Floex, Brno – Kabinet Múz, 11. 3. 16 Floex, Brno – Kabinet Múz, 11. 3. 16 Václav Mach

Co hra od Amanita Design, to animovaná pastva pro oči. Co soundtrack k těmto hrám, to pastva pro uši. Ať už to byly hudební doprovody dvorního skladatele Floexe nebo DVA (jejich soundtrack ke hře Botanicula sklízel ovace až za oceánem), vždy se jednalo o svébytné počiny, plnohodnotné desky. Případ Floexova soundtracku k nejnovější snové adventuře Samorost 3 není jiný.

Porce málokdy vídaných 27 skladeb (které ani zdaleka nejsou pouze krátkými fragmenty, jak to mnohdy u soundtracků bývá) je k poslechu i ke koupi na bandcampu, v balíčku si jej lze koupit i se hrou samotnou. Jestli zbyla Floexovi inspirace i na další studiové album, se snad dozvíme brzy. V napětí nás už totiž drží téměř pět let. Mezitím se můžete pročítat třeba příběhy, které Floex k jednotlivým skladbám soundtracku zveřejňuje na svém facebookovém profilu.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.