Franz Ferdinand pilují novou desku

Jedna z nejzásadnějších kapel britské kytarovkové generace po roce 2000 se po čtyřech letech probouzí k životu. Franz Ferdinand jsou ve studiu a pilně připravují nástupce čtyři roky starého Tonight: Franz Ferdinand.

Skotská čtveřice nový materiál nahrává ve svém vlastním studiu a na vlastní pěst si jej i vydá, avšak více informací po neblahých zkušenostech s humbukem okolo poslední studiové nahrávky nebude vypouštět. Alespoň to prozradil pro magazín MOJO frontman Alex Kapranos.

Sdílnější, i když stále relativně tajemný, byl pouze ohledně obsahu textů. Ty by měla propojovat „myšlenka cynikova hledání optimismu a skeptikova hledání způsobů, jak se neočekávaně vynořit tady a tam“, to vše inspirováno příběhy hlavní postavy čtyřdílné knihy Landark z pera skotského prozaika Alasdaira Graye.

Na další informace a přibližné datum vydání si ještě budeme muset počkat, malinkou záplatou budiž sdělení, že některé z doprovodných vokálů obstará Roanne Clifford z Veronica Falls.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.