Frýdeckomístečtí Divided vydali debut, nabízí jej zdarma ke stažení

Shoegaze v českých luzích a hájích prožívá vzkříšení, nejen u nás oceňovaným Manon Meurt (Czech it) anebo The Finally přibývá sourozenec, frýdeckomístecká dvojice Divided. Debutové album Born To Sleep vyšlo na Bandcampu 7. září, přičemž skupina existuje již od konce loňského roku.

Divided (stylizováno DIV I DED) vychází z dnes již neexistující skupiny Saturn United, z níž pozůstalý kytarista Filip Helštýn spojil síly s Viktorií Marksovou, která na albu zpívá. „Celá deska je vlastně o snění a o virtuální realitě,“ říká k výsledku Helštýn. „Songy vznikaly průběžně během tohoto a minulého roku, až na Other City, což je můj starý nápad z roku 2006, který jsem akorát zvukově inovoval.“ K tvorbě kytarista zároveň jedním dechem dodává, že vše vzniklo doma v pokoji na principech DIY.

Když si kapelu najdete na facebooku, nabídne vám do 21. září album zdarma ke stažení. Naladit si Born To Sleep můžete níže.

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.