Genot Centre zakončuje rok tradiční besídkou PurrPurra2.020

DVDJ NNS DVDJ NNS foto. Jakub Hrab

Hudební kolektiv Genot Centre se rozhodl uspořádat i v této neutěšené době každoroční vánoční besídku, která se letos koná už popáté.  Tradiční Purrpurra se ve spolupráci s Divadlem Archa uskuteční 11. prosince a naváže tak na druhou edici GenotPresents v rámci Léta s Archou. Organizátoři se pokusí nabídnout v online prostředí hřejivou adventní atmosféru provoněnou svařákem a pečlivým výběrem dramaturgicky pokrývajícím domácí elektronickou produkci s přesahy na Island i do Afriky. Režijní dohled zajišťuje Šimon Levitner (BCAA System).

Omar El Sadek, foto Anastasios Tatsis Omar El Sadekfoto: Anastasios Tatsis

Pestrý večírek zahájí egyptský malíř a vizuální umělec Omar El Sadek, který po VJingu na festivalech jako Unsound či Lunchmeat představí svůj vlastní materiál z chystaného debutu, který vydá právě u Genot Centre pod pseudonymem QOW. Živou malbou ho doprovodí domácí vizuální umělkyně a studentka AVU Anna Ruth. Na karanténní hyperrealistický online výšlap po Islandu nás vezmou architektka a vizuální umělkyně DVDJ NNS (Kateřina Blahutová) a syntetické post-new age duo Misty Picture, které tvoří Barbora Polcerová (Enchanted Lands) a Wim Dehaen. Pražský autotune hrdina a člen BCAA Systém bilej kluk pokřtí své nové EP Double Door. A literárně-hlukové pre-apokalyptické duo šumařˇˇˇ & Trauma v závěru otestují hranice digitality a současné elektronické abstrakce s patřičně potemnělým doprovodem od VJky Ver, která je rovněž autorkou grafiky letošní PurrPurry. Akce bude streamována přes Facebook, YouTube a Twitch.

Genot přichází také se dvěma novými releasy. Pravděpodobně poslední album amerického producenta Euglossine (dříve Orange Milk či Hausu Mountain) Blue Marble Agony je utopickou poctou brazilské hudbě 60. let. Unavenou tropickou atmosféru narušuje zápach hořícího plastu, jazzový muzak se slévá s IDM, sluncem vybledlé vzpomínky mizí pod pískem. Na obalu alba a konceptu limitované edice kazety spolupracovali domácí vizuální umělci h5io6i54k a Lenka Glisníková.

Druhou novinkou je Hypnagogic Surge od montrealského intermediálního umělce Amselysen (Hakeem Lapointe), který inovativně přenáší HC expresivitu do čistě elektronického světa a ohranou kytarovou špínu nahrazuje extrémně zkreslenými zvukovými útržky. Zdánlivě iracionálně navrstvené abstraktní koláže, neproniknutelná vnitřní logika a nelidsky zprocesovaný vokál.

PurrPurra2.020, online, 11. 12. 20

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.