Genuine Jacks představí Care v klubech a na festivalech

Genuine Jacks Genuine Jacks foto: Boodya

Rock'n'rollová čtveřice z Prahy nedávno vydala nové Care. Čerstvé EP plánují zahrát na turné po klubech a také na letních festivalech Colours of Ostrava a Rock for People.

Nová deska byla nahrána během dlouhých karanténních večerů, kapela se snažila psát hudbu bez jakýchkoli vjemů z okolního světa. „Psaní bylo úplně jiné, než na co jsme byli zvyklí dříve. Celý proces byl zajímavější i tím, že se do něj zapojili noví členové – Ondřej (kytara) a Tomáš (bicí),” uvádí zpěvák a kytarista Juraj.

Novému EP předcházelo vydání singlu We Care spolu s videoklipem, v němž herce a kapelu nahradili psi. „Původní nápad vznikl ve studiu, kde se z nějakého důvodu všem přezdívalo pes. V kapele se máme hodně rádi, navzájem se respektujeme. Mluvíme tak jen proto, že jsme asi příliš dobří kamarádi. Museli jsme tento meme kapely přenést do našeho prvního videoklipu a nakonec i na obal našeho nového EP.”

Care je výjimečné tím, že obsahuje vůbec první featuring. Jakub Kaifosz alias Lazer Viking se připojil k Genuine Jacks na skladbě Feel. Na této desce se také podílel na produkci desky.

Ve středu 18. 5. můžete vidět Genuine Jacks v brněnském Kabinetu Múz společně s Fvck_Kvlt a Small Town Life. V pátek 20. 5. zahrají společně s Lazer Viking a Uninvited v příbramském klubu Junior v rámci Klubové noci. Další koncerty najdete na stránce kapely.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.