Label Na Scénu se představuje showcasem, zahrají na něm Genuine Jacks, Acute Dose, Beps'n'Johnnies a další

Psychocandy Psychocandy Nela Bártová

Komunitu Na Scénu už někteří pravděpodobně znají z posledních doby, kdy se aktivně podílela na hudebně-kulturních akcích. Tento kolektiv se nyní rozrostl na plnohodnotný label a se zaměřením na československý prostor se rozhodl vydávat „převážně garage, rock'n'roll, punk, shoegaze, nebo psychedelic-rock“. Konkrétnější představu o jeho hudební filosofii si můžete udělat už zítra (25. 5.) v pražském Crossu, kde chystá svůj Na Scénu Fest.

Představí se na něm 7 kapel ze stáje Na Scénu, z našich textů dobře známých i neznámých. Garážový virvál dovezou ze Slovenska Genuine Jacks, kingkurelovský indie rock představí naši oblíbenci Acute Dose, šedesátkové múzy bude vzývat čerstvá kometa Beps'n'Johnnies, východniárský art-rock předvedou další slovenští hosté The Void, pod psychedelický kotel přitopí parta mladíků The Ribs, na surf-rockových vlnách svezou The Oxx a zdrogované devadesátkové post-punkové nánosy navrství znojemští Psychocandy.

Právě poslední dvě zmiňované kapely, The Oxx a Psychocandy, patří mezi zakládající kapely labelu Na Scénu a v současnosti chystají společné splitko, které by mělo vyjít na podzim. Předznamenává ho Modernerella, singl od Psychocandy, doprovozený rovnou diy videoklipem v estetice moderní pohádky. Kytary zpátky na scénu.

Na Scénu fest, Praha – Cross Club, 25. 5. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.