Genuine Jacks vydali klip a ohlašují druhé album

Genuine Jacks, Chee Chaak Genuine Jacks, Chee Chaak Libor Galia

Nové album trojice Genuine Jacks má jasnější obrysy. Bude se jmenovat Candyland a příslibem této slovenské garážovky je ještě punkovější počin, než jakým byl před dvěma lety vydaný debut Blueberry Wine Tales. Zároveň s touto zprávou od skupiny přichází klip.

Všetci traja si teraz úplne ujíždime na kalifornskej garážovej scéne ako Ty Segall, Fuzz alebo Meatbodies,” uvádí za Genuine Jacks Juraj Ondrejka. „Samozrejme sa to pretavilo aj do nášho zvuku.”  To následně dokládá i před pár dny zveřejněný klip, v němž se energií nešteří. Birdie hraje na pozadí hry Duckhunt z devadesátých let a terčem jsou tentokrát sami sobě Genuine Jacks. Pod přebalem novinky bude podepsán belgický umělec André Fromont. „Jeho fotky sú bizardné a krásne a myslím že titulka sa super hodí k našej hudbe. A pri výbere zavážilo aj to, že je na fotke holý chlap,” dodává Ondrejka.

Candyland vyjde 19. června a bude vydáno nejprve jako LP deska, tu bude následovat digital download. Celé to vyjde pod košickou značkou Tabačka Records. Posléze kapela, která před nedávnem zakončila turné s Wild Tides, vyjede na turné. Mezitím ji bude ale ještě možné zastihnout například v Prešově (27. 5.) či Košicích (28. 5.).

 

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.