Grape Festival letos sází na velká jména

Two Door Cinema Club Two Door Cinema Club Grape Festival

Slovenský Grape Festival, který se koná během 11.–12. srpna na letišti v Piešťanech ohlásil rekord již v prosinci minulého roku – už tehdy začal prodej vstupenek a první várka zmizela během pár minut. Není se čemu divit, chystaný line-up tomu odpovídá. Festival láká zejména na velká, zvučná jména.

Vystoupí například Two Door Cinema Club, kluci ze Severního Irska, kteří jsou klasickými představiteli typické britské indie kytarovky, elektro-pop nám přinesou Metronomy, kteří zavítají na Slovensko po dlouhých sedmi letech, norská víla Aurora, sentimentálně sladcí Cigarettes After Sex, britský zpěvák Tom Odell, islandský písničkář Júníus Meyvant či Moderat, geniální elektronický projekt z Berlína, srdce techna. 

Jedním z headlinerů budou také The Naked and Famous„Snažíme sa ich dostať na festival už šesť rokov a konečne sa nám to podarilo,” prozradil za organizátory Grape festivalu Ján Trstenský. Vyšlo to v ideálním čase, skupina totiž minulý rok vydala pozitivně hodnocené třetí album Simple Forms. Fanoušci elektropopu s kombinací rockové energie a chytlavých melodií se mají na co těšit. Za zmínku stojí také De Staat - kapela, která získala nominace na ocenění Nejlepší kapela a Nejlepší živá kapela roku na domácí půdě v Holandsku. Z těch méně známých, přesto lákavých jmen to je například elektropopová američanka Zola Jesus nebo Dirtyphonics, hvězdy drum'n'bass. O pořádnou dávku techna se postará německá dvojka Kollektiv Turmstraße či George FitzGerald, britský DJ a producent.

Nouze nebude ani o indie. „Náš booker David Urban objevil dve mladé kapely - Formation a Haus - na showcase festivale International Festival Forum v Londýne a my veríme, že sa čoskoro naplno presadí na hudobnej scéne,” dodal Trtenský o dalších dvou skupinách, které by mohly být pro návštěvníky příjemným překvapením. Obě dvě hrají zajímavý, zvukově vyzrálý indie pop s prvky různých žánrů od rocku až po taneční hudbu. Vypadá to, že se je na co těšit.

Grape Festival, Piešťany (SK) – letiště, 11.–12. 8. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.