Lunchmeat Festival aneb svátek elektronické hudby se blíží

Idol Idol Lunchmeat

Pouhé čtyři dny zbývají do začátku elektronické události roku – pražského Lunchmeat festivalu –, tak si pojďme shrnout, co všechno nás během tří dní (respektive nocí) čeká v letenském Veletržním paláci.

Čtvrteční večer zahájí Dné v audiovizuální kolaboraci s Gabrielou Prochazka na klubové stage, kde se později onoho večera objeví také Louis Carnell aka Visionist, jenž po dvou letech od vydání opěvovaného alba Safe u labelu PAN chystá novou desku, na které bude poprvé pracovat s vlastním hlasem a dle očekávání pousouvat hranice grimeu. Shodou okolností oficiálně vychází Value hned 20. října, tedy zhruba 15 minut po konci jeho vystoupení doplněného o vizualizace Pedra Maii. A že se první vypuštěná skladba jmenuje No Idols? Náhody neexistují. Noc v koncertní hale pak uzavře jedno z největších jmen současné elektroniky – britský producent Clark. Divoká cyborg music a refrény jako umpa lumpové v Mordoru – trochu směšné, trochu zlé a grandiózní.

pátek se festival rozjede naplno a nabídne hned dvanáct programových bloků. Ať už to bude Laurel Halo, Jlin či Pantha du Prince v koncertní hale nebo showcase Visceral Minds (Sinjin Hawke, Zora Jones…) na klubové stage. Výrazným jménem v pátečním line-upu je rozhodně italský dekonstruktér raveové kultury a trancu Lorenzo Senni. Nedávno se pochlubil novou smlouvou s Warp Records a ono propojení následně ztvrdil famózním dvanáctipalcem The Shape of Trance to Come.

Aisha Devi, čeští Sky to Speak, M.E.S.H., Pact Infernal či světová premiéra v podání Powella k nové desce New Beta. To všechno jsou lákadla sobotní noci, kdy celý festival vyvrcholí. Pochopitelně nelze nezmínit také modrou live show Bena Frosta, spojenou s novým albem The Centre Cannot Hold, respektive vizuálním doprovodem Marcela Webera aka MFO, který se loni vytasil s fantastickou performance během setu Rolyho Portera a v minulosti soplupracoval právě s Frostem na vizualizaci jeho předešlé nahrávky Aurora. Ochutnávku toho, co se chystá, zveřejnili organizátoři na facebookových stránkách Lunchmeat Festivalu po premiéře nové show v Berlíně a je jasné, že tady nebude o čem…

Výše popsané je jen malý výčet toho, co si pro nás organizátoři přichystali. Jejich úmysly je možné blíže nastudovat v našem rozhovoru. Nicméně, ve zkratce si stojím za úvodní větou – a sice, že Lunchmeat Festival bude událostí roku, kterou se nevyplatí propásnout. Na viděnou ve Studiu hrdinů.

Lunchmeat Festival 2017, Praha – Veletržní palác, 19.–22. 10. 17

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.