V jednom se to nejlíp táhne. Písecký festival Cool v plotě představí výrazné individuální interprety

dné dné Marcel Skýba

Hudba je kolektivní záležitost, ale také síla individuí. Poosmé o tom přesvědčí písecký Cool v plotě, jehož program sestává pouze ze samostatných hudebníků, kteří se obejdou bez doprovodné kapely. Dvoudenní festival, který se odehraje 8. a 9. září na přelomu letní a podzimní koncertní sezóny, se odehraje na osmi scénách rozesetých v historickém centru města.

Mezinárodní program je žánrově nespoutaný. Italská houslistka Luca Ciarla představí vize mezi klasickou a moderní hudbou, avantgardní zážitek nabídne v Berlíně usazená Ruska Mary Ocher, violloncellovou magii představí Rakušanka Mela, průkopnickou fúzi elektroniky a jazzu nabídne Němec Christian Prommer, objeví se i staří zahraniční známí RickoLus či Unkilled Worker.

Česko-slovenskou scénu pak zastoupí například Vinylou ověnčený post-klasik dné, ambientní klavírista I am Planet, výrazný jazzový hráč Emil Viklický, electropopový klenot Zagami Jericho, indiefolkový písničkář Little Husky, na sólové hraní zavzpomíná Jéčko, který již vystupuje převážně pod hlavičkou post-rockových Cold Cold Nights. Kompletní program plny dalších velmi zajímavých jmen je k nahlédnutí zde.

Závěr obstará tradiční společný improvizovaný jam zúčastněných hudebníků. Jednodenní vstupenka vyjde na dvě stovky, dvoudenní pak na tři sta padesát.

Cool v plotě 2017, Písek – různá místa, 8.–9. 9. 17

 

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.