Hudba na Elbe Docku: Past i jódlování

Hudba na Elbe Docku: Past i jódlování foto: Elbe Dock 2021

Filmový festival Elbe Dock nabídne slavné i překvapivé debuty, projekce a instalace oživí podzemní bunkr a hudba. Elbe Dock proběhne v Ústí nad Labem od 28. září do 4. října, drážďanská větev nabídne dvě pásma krátkometrážních filmů pro nejmenší.

„Pustíme vedle sebe Stevena Spielberga i odvážný projekt DAU. Nataša. Oživíme bunkr a vyzkoušíme limity tříkilometrového bunkru plného umění i divných a úchylných filmů na téma NEBOJ!/KEINE ANGST!. Program tak definuje Ústí a Ústí definovalo program,“ komentuje letošní ročník ředitel festivalu Filip Kršiak a dodává, že tento ročník je pro festival klíčový, neboť se poprvé věnuje hraným i dokumentárním filmům.

Ústeckého genia loci využije festival zejména v tříkilometrových katakombách protiatomového krytu civilní obrany, které oživí řada site-specific instalací renomovaných i nastupujících umělců pohybujících se v oblasti light designu, audiovizuálního umění, scénografie a sound artu (mezi nimi hudebník Oliver Torr či světelná designérka Eliška Kociánová). Zvuková instalace Dislocation Study Olivera Torra v Bunkru vytvoří transgresi dvou realit. „Dva zvukové zdroje (jeden umístěný nad zemí a druhý vycházející z fyzické aktivity těl vcházejících do prostoru) jsou společně mixovány v akustických vlastnostech podzemního komplexu, a spojují tak dvě odlišné reality v novou metarialitu,” uvádí pořadatelé.

Vedle filmů tedy dojde také na hudbu. Pokroucenou odpověd na současnou myšlenkově vyprázdněnou českou rapovou scénu nabídne koncert dvojice P/\ST, berlínská královna jódlování Doreen Kutzke zazpívá o lásce a nenávisti i o tom, co všechno musí člověk vydržet.

Elbe Dock, Ústí nad Labem + Drážďany (DE), 28. 9.–4. 10. 21

  vychází za podpory
  EEA and Norway grants
  Ministerstvo kultury ČR
  Nadace Český hudební fond
  NADACE ŽIVOT UMĚLCE

  Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.