Hymna všech osamělých. Papalescu2 vydávají Einsamkeit

Hymna všech osamělých. Papalescu2 vydávají Einsamkeit

Jen pár dní před vydáním vinylu Das Teleskop přichází Papalescu2 s druhým singlem Einsamkeit neboli samota. Kdoví, jestli se výtvarnice Anna Janovská inspirovala výzkumy psychologů, že modrá je barvou deprese, nicméně modrými kaňkami krásně vystihla Rilkeho báseň, kdy „Samota jako déšť padá na město…“

Singl o opuštění vyšel 25. listopadu u X production ve formě downloadu jako předvoj alba, na které se posluchači mohou těšit již za pár dní. Singl samotný však osamocený nezůstal. Společně s ním vyšly jeho dva bratranci – remixy – od zpěváka Janne Marvannena, známého z projektu Lakeside X, a od japonské klávesistky a producentky Manami.

Píseň samotná je oproti svým předchůdcům méně elektro, na posluchače zapůsobí melancholickými jazzovými a bluesovými prvky, které postupně gradují a transformují se až v disko, doplněné o Moimirův minimalistický bas, který do celé skládanky krásně zapadá. Ostatně, posuďte sami, singl je k poslechu i stažení volně dostupné na Soundcloudu. 

TAG:

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.