Multižánrový hudební festival Freiplatz rozezní opavské kluby již potřetí

HRTL HRTL Marcel Skýba

Po půl roce se opět dočkáváme kulturního svátku v Opavě, pořádaném organizátory pohybujícími se kolem umělecké platformy Gottfrei. Slezská metropole již potřetí propojí několik opavských prostorů skrze nabitý hudební program.

V pátek se můžeme těšit například na mistra syntezátorů HRTL, část kapely Midi Lidi v podobě DJ Myslivce, futuristické Bert & Friends, mladičkou elektroničku Zagami Jericho nebo také na hudební spolupráci otce a syna alias Papalescu2.

V sobotu nás svou návštěvou poctí hiphop-souloví The High Corporation, kytarová extravagance Acute Dose, znojemská indie trojice Psychocandy, hiphopová klasika Prago Union či tvůrci filmové hudby a pionýři české elektronické scény Ohm Square.

O taneční afterparty až do rána samozřejmě nebude nouze. Interpretů bude mnohem více a nezůstane pouze u čistě hudebních performancí. Ukázku své umělecké tvorby přiveze také Benijamin Gluszek, který ve výtvarném umění využívá vědeckých přístupů a sound artu a svou site-specific-collage představí i dobře známý kolektiv AVA. Celý hudební svátek se bude odehrávat v nejrůznějších klubech a barech v centru Opavy, ale také v Galerii Cella či nově v kapli Sv. Alžběty. Na druhý květnový víkend máme o zábavu postaráno, přijďte se také podílet na obrození opavské klubové scény.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.