HRTL HRTL Marcel Skýba

Multižánrový hudební festival Freiplatz rozezní opavské kluby již potřetí

Po půl roce se opět dočkáváme kulturního svátku v Opavě, pořádaném organizátory pohybujícími se kolem umělecké platformy Gottfrei. Slezská metropole již potřetí propojí několik opavských prostorů skrze nabitý hudební program.

V pátek se můžeme těšit například na mistra syntezátorů HRTL, část kapely Midi Lidi v podobě DJ Myslivce, futuristické Bert & Friends, mladičkou elektroničku Zagami Jericho nebo také na hudební spolupráci otce a syna alias Papalescu2.

V sobotu nás svou návštěvou poctí hiphop-souloví The High Corporation, kytarová extravagance Acute Dose, znojemská indie trojice Psychocandy, hiphopová klasika Prago Union či tvůrci filmové hudby a pionýři české elektronické scény Ohm Square.

O taneční afterparty až do rána samozřejmě nebude nouze. Interpretů bude mnohem více a nezůstane pouze u čistě hudebních performancí. Ukázku své umělecké tvorby přiveze také Benijamin Gluszek, který ve výtvarném umění využívá vědeckých přístupů a sound artu a svou site-specific-collage představí i dobře známý kolektiv AVA. Celý hudební svátek se bude odehrávat v nejrůznějších klubech a barech v centru Opavy, ale také v Galerii Cella či nově v kapli Sv. Alžběty. Na druhý květnový víkend máme o zábavu postaráno, přijďte se také podílet na obrození opavské klubové scény.

Komentáře

vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.