iconAclass (dälek) se vrací do Česka

Dälek Dälek

iconAclass, novější projekt člověka, známého též jako MC dälek, se vrací do Česka. Po dvou letech od poslední návštěvy pražské Sedmičky zamíří na prkna brněnské Flédy. Zazáří 2. května s pražskými Vložte Kočku.

Přestože se kultovní spojení s DJ Octopusem zpřetrhalo, dälek pokračuje cestou iconAclass. „Ryzí hip hop, surové beaty,“ představují pořadatelé ojedinělou možnost seznámení se s projektem, který někteří připodobňují k tuzemským WWW. „Deska iconAclass For The Ones (2011) je jedním slovem hypnotická. Odkazuje k samotným kořenům hiphopu a je plná pozitivní energie - byť sama o sobě není nikterak radostná. dälekův hip hop je ale uvěřitelný a procítěný. iconAclass zachází citlivě s atmosférou i sarkasmy, vulgaritou a typickou hip-hopovou velkohubostí.“ Podobně hrubou, ovšem pro některé snad více přístupnou podobu amerického hiphopu nabídne již o víkendu Astronautalis.

Vystoupení se uskuteční v rámci seriálu Enfilade, na kterém už vystoupila držitelka Mercury Prize Speech Debelle (foto) nebo Zechs Marquise (foto), s The Mars Volta pokrevně spřízněná kapela.

V předprodeji seženete vstupenky za 250 Kč. Na místě cena vzroste na 300 Kč.

Enfilade: iconAclass + Vložte kočku, Brno - Fléda, 2. 5. 13

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.