ILLE má klip k singlu Holka ve tvý skříni

Ille, foto youtube Illefoto: youtube

Obří broskev, toho času nejseverštěji znějící česká kytarovka, se před nedávnem počala štěpit na jednotlivé personální atomy. Nejprve se z ní odloupl tajuplný Kittchen a nyní ILLE. Pravda, zpěvačka Olga Königová, která se pod pseudonymem ILLE schovává, již nakukuje na českou scénu třetím rokem, ale až teď se rozhodla naplno vyjít zpoza opony na jeviště.

Tři roky staré EP V rekvizitách načrtlo křehké, civilními texty opředené písničkářství, na němž nejspíš bude ILLE pokračovat i na blížícím se plnohodnotném debutu Ve tvý skříni. Slibované je kytarové krasosmutnění a pulsující, melancholická elektronika. Lehce najazzlý singl Holka ve tvý skříni, který vedle nezávislých rádiích překvapivě rotuje také v komerčních hitparádách, to minimálně potvrzuje. Podívejte se na klip, který vznikal v režii dua Mods.

Dodejme, že debutová deska ILLE se vedle vlastní zpěvaččiny tvůrčí iniciativy bude opírat také o pomoc Kittchena, Dušana Neuwertha a zahostuje si na ní Márdi z Vypsané Fixy či Luboš Novotný a Luboš Malina z Druhé trávy.

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.