Islamiq Grrrls a oOoOO poprvé na společném tour. Navštíví i Prahu a Brno

Islamiq Grrrls Islamiq Grrrls

Společná deska si žádá společné turné. V Berlíně působící hudebník Chris Dexter Greenspan alias oOoOO spojil síly s Islamiq Grrrls, hudebnicí a zpěvačkou s muslimsko-bosenskými kořeny. Společně v rámci svého turné na konci září navštíví brněnský Kabinet Múz a pražský Theremin.

V květnu tohoto roku z jejich spolupráce vzešla deska Faminine Mystique s titulem podobným feministické knize Betty Friendan Feminine Mystique, avšak výslovnost je ve skutečnosti „Famine in Mystique” – hladomor v mystickém. Název odkazuje k přesvědčení tvůrců desky o ztrátě experimentů a zkoumání v současné hudbě, kde navzdory snadnému přístupu k různorodé muzice, kapitalistické síly povzbuzují umělce, aby vytvářeli a konzumovali stravitelnou formu snadného poslechu.

Počinu witchhousového pionýra a berlínského objevu se letos podařilo získat zaslouženou pozornost a všiml si jich i pražský A.M. 180 collective a brněnská promotérská skupina Itch My Ha Ha Ha. První zmiňovaní si dvojku pozvali do Thereminu, druzí do Kabinetu Múz. Těšit se máme na melancholii, tmu, pozdně noční pop i potemnělou elektroniku. Na nálady, které vtáhnou do jiných světů, nás v Brně připraví místní romantik, support Její Vály. Večer v Kabinetu poté zakončí svým DJ setem Andrei Andrei. Připravte si svá zlomená srdce...

Islamiq Grrrls & oOoOO + Její Vály + Andrei Andrei, Brno – Kabinet Múz, 28. 9. 18
Islamiq Grrrls & oOoOO, Praha – Theremin, 29.9. 18

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.