Izraelský písničkář Asaf Avidan zahraje na podzim v Praze, přijede v rámci akustického turné

Je to strašné klišé, ale v případě izraelského písničkáře Asafa Avidana nelze nepoužít; totiž – můžete ho buď milovat, nebo nenávidět. Jeho zvláštně nakřápnutý (a trochu ukňučený) lehce androgynní hlasový projev může být pro někoho obtěžující a nepřekousnutelný, ale většina mu podlehne. Dokázalo to třeba i loňské Avidanovo vystoupení na Colours of Ostrava, kde charismatickému Izraelci všichni doslova zobali z ruky.

Dříve hrával s kapelou The Mojos, během let 2006 až 2011 společně natočili tři desky, vyšplhali na místo jedné z nejúspěšnějších izraelských kapel a odtud už nebylo daleko na světová pódia. V Ostravě již Asaf Avidan propagoval své sólové album Different Pulses (2012), ale i tam ho doprovázeli další hudebníci.

To pravé sólové (a rovněž akustické) hraní nachystal až na turné pojmenované Back to Basics, během něhož se podívá i do Prahy. Ve Foru Karlín vystoupí 25. října. Pak bude pokračovat do Bratislavy, kde zahraje 27. října, o den později navštíví Vídeň. Těšit se můžete hlavně na komorní podání skladeb z Different Pulses, ale něco z dřívější tvorby by mělo zaznít rovněž.

Vstupenky seženete v obvyklých předprodejích.

Asaf Avidan, Praha – Forum Karlín, 25. 10. 14

vychází za podpory
EEA and Norway grants
Ministerstvo kultury ČR
Nadace Český hudební fond
NADACE ŽIVOT UMĚLCE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.